Takuma sato

Samochody i motoryzacja Takuma Sato jest kierowcą, który już od dłuższego czasu jeździł w Formule Jeden. Przez wiele lat jeździł on w zespole Hondy. Zaczął w sezonie dwa tysiące dwa od zespołu Jordan- Honda, a w późniejszych latach kontynuował karierę w zespole BAR Honda. Jego najlepszym sezonem był sezon dwa tysiące cztery, w którym to udało mu się uzyskać miejsce ósme w generalnej klasyfikacji z dorobkiem dokładnie trzydziestu czterech punktów. Od sezonu dwa tysiące sześć jeździł w zespole Super Aguri. Właśnie w sezonie dwa tysiące sześć wystartował we wszystkich wyścigach sezonu, jednak nie zdobył w nich ani jednego punktu, ostatecznie plasując się na miejscu dwudziestym trzecim w generalnej klasyfikacji. W kolejnym sezonie, w sezonie dwa tysiące siedem Takuma Sato również wystartował we wszystkich wyścigach sezonu, i co ważne, udało mu się zdobyć cztery punkty, co (biorąc pod uwagę klase samochodu, którym dysponowało Super Aguri) jest wręcz niezwykle dobrym wynikiem. Aż dziwną rzeczą jest to, że Sato nie znalazł zatrudnienia w F1.

Holandia zbyt dobrych kierowców w Formule jeden w ostatnich latach absolutnie nie miała. Robert Doornbos nie ma na swoim koncie ani jednego punktu i nawet dziesięciu wyścigów, co nie jest zachwycającym wynikiem. Sytuacja kolejnego holendra, Christijana Albersa prezentuje się już zdecydowanie nieco lepiej, chociaż również nie różowo. Otóż Christijan Albers zaczął swoją przygodę z formuła jeden w sezonie dwa tysiące pięć. Wówczas ścigał się w barwach zespołu Minardi. Wystartował we wszystkich dziewiętnastu wyścigach sezonu zdobywając nawet cztery małe punkciki. To w miarę przyzwoicie wróżyło na przyszłość. W sezonie dwa tysiące sześć najpierw jeździł w zespole MF1 Racing, który potem został przemianowany na zespół Sypker F1. Wystartował tutaj również we wszystkich wyścigach sezonu, jednak tutaj już nie udało mu się zdobyć ani jednego punktu. W sezonie dwa tysiące siedem również jeździł w zespole Spyker F1, jednak pojechał w zaledwie dziewięciu wyścigach również nie zdobywając ani jednego małego punkciku.Najsłabsi kierowcy f1 sezonu 2006 .

Portugalski kierowca Tiago Monteiro rozpoczął swoją przygodę z Formułą Jeden w sezonie dwa tysiące pięć. Jeździł wówczas w barwach stajni Jordan. Nawet raz udało mu się stanąć na podium. Jednak miało to miejsce podczas pamiętnego wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, podczas którego na Toś wyścigowy wyjechało tylko i wyłącznie sześć samochodów. Wówczas dwa pierwsze miejsca zajęli kierowcy Ferrari- Michael Schumacher oraz Rubens Barrichello, a miejsce trzecie przypadło właśnie Portugalczykowi. W sezonie dwa tysiące sześć jeździł w barwach zespołu MF1 Racing. Wystartował wówczas we wszystkich osiemnastu wyścigach sezonu, jednak nie udało mu się zdobyć ani jednego maleńkiego punkciku. I właśnie przede wszystkim to spowodowało, że Portugalczyk Tiago Monteiro nie znalazł już zatrudnienia jako etatowy kierowca w formule jeden. Aktualnie Tiago Monteiro ściga się w serii WTCC i absolutnie nic nie wskazuje na to, aby miał on do owej serii w najbliższym czasie powrócić. Zawodnik ten odniósł kilka zwycięstw we francuskiej Formule 3.

Tagi:f1,kierowca,tor | Struktura strony