Super Aguri

Samochody i motoryzacja W sezonie dwa tysiące sześć najsłabszym zespołem w całej stawce teamów Formuły Jeden już niemal tradycyjnie był zespół Super Aguri. Był to w sumie jeden z dwóch stajni, której nie udało się zdobyć ani jednego punktu w generalnej klasyfikacji. Winy tutaj nie można oczywiście zrzucać na kierowców (chociaż ci też nie byli w cale zbyt klasowi). Wina w takim stanie rzeczy w przypadku leży tylko i wyłącznie po stronie teamu oraz jego samochodu. No bo w końcu, gdy nawet taki kierowca jak Takuma Sato, czyli kierowca mimo wszystko w miarę przyzwoity, nie może zdobyć ani jednego punktu, no to coś tutaj jest już chyba nie tak. Tym "nie tak" jest oczywiście jakość samochodu, który w przypadku Super Aguri Zawsze pozostawiał wiele, wiele do życzenia. Zespół ten został przyłączony do stawki zespołów Formuły Jeden w sezonie dwa tysiące sześć. Super Aguri było w stawce do sezonu dwa tysiące osiem, po którym zarząd owej stajni zdecydował wycofać owy zespół z wyścigów. W sumie, to nie ma się czemu dziwić, ponieważ trzy lata bez sukcesów potrafią zirytować.

Zespół MF1 Racing został stworzony na fundamentach teamu Spyker F1. Jednak tak Spyker, jak i MF1 nie osiągnęły w Formule Jeden dosłownie nic. Zmiana nazwy, oraz całego zarządu nic w tym przypadku nie pomogła. Team MF1 Racing był rosyjską stajnią. Sezon dwa tysiące sześć był jednym jedynym sezonem, w którym owy zespół startował w wyścigach o zwycięstwa w Formule Jeden. Jednak przez wszystkie osiemnaście wyścigów w sezonie nie udało im się zdobyć ani jednego, maleńkiego punkciku. To świetnie świadczy o tym, jak słabym zespołem był zespół MF1 Racing. Stajnia ta miała swoją siedzibę w miejscowości Silverstone w Wielkiej Brytanii. Jego kierowcami byli: Holender Christijan Albers oraz Portugalczyk Tiago Monteiro. Więc jak widać, kierowcy ci również nie byli z tej najwyższej półki. Jednak na kierowców nie można tutaj zrzucać winy. Głównym winowajcą braku wyników jest bowiem oczywiście zespół, a w szczególności słaby samochód, który był po prostu bardzo, ale to naprawdę bardzo nieudaną konstrukcją.

Sezon dwa tysiące sześć był dla zespołu Scuderia Toro Rosso pierwszym sezonem w Formule Jeden. Stajnia ta jest drugą stajnią austriackiego koncernu, który produkuje napoje Red Bull. Ich pierwszą oraz tą najważniejszą stajnią jest oczywiście zespół Red Bull Racing. Team Scuderia Toro Rosso jest traktowany jako swego rodzaju zespół juniorski stajni Red Bull Racing. Jednak w zeszłym sezonie byliśmy świadkami dość niecodziennej sytuacji. Otóż ten mniej ważny zespół, czyli właśnie Scuderia Toro Rosso w generalnej klasyfikacji znalazła się wyżej niż ten ważniejszy zespół, czyli oczywiście Red Bull Racing. Taki stan rzeczy zawdzięczamy przede wszystkim młodemu Niemcowi Sebastianowi Vettelowi, który wygrywając w zeszłym sezonie wyścig dla Scuderii Toro Rosso za jednym zamachem zapewnił sobie miejsce za kierownicą Red Bull Racing w przyszłym sezonie oraz jednocześnie stał się najmłodszym zwycięzcą wyścigu Grand Prix w całej historii Formuły Jeden. Tak więc, jak widać jest to niezwykle specyficzny zespół.

Tagi:świat,f1,tor | Struktura strony