Słaba Toyota

Samochody i motoryzacja Otóż sezon dwa tysiące cztery był dla zespołu Toyota F1 Racing dopiero trzecim w historii ich startów w formule jeden. Ich debiut nastąpił bowiem dokładnie w roku dwa tysiące drugim. Jednak w pierwszym sezonie zajęli oni dopiero miejsce dziesiąte. W sezonie dwa tysiące trzy było to już miejsce ósme. W kolejnym sezonie, w sezonie dwa tysiące cztery już nie odnotowano zwyżki formy, ponieważ zajęli oni również miejsce ósme. Na pewno nie był to szczyt marzeń jeśli chodzi o ten team. W końcu ładowane w niego były naprawdę ogromne pieniądze. Toyota F1 Racing ma przecież jeden ze zdecydowanie największych budżetów w całej formule jeden. W tym sezonie (sezon dwa tysiące dziewięć) widać już efekty owych inwestycji, jednak przez pierwsze kilka lat Toyota F1 Racing zdecydowanie męczyła się w Formule Jeden. Właściwie to pod znakiem zapytania stał ich start w sezonie dwa tysiące pięć. Jednak na całe szczęście wystartowali, ponieważ udało im się zająć naprawdę bardzo dobrą pozycję w generalnej klasyfikacji. Było to miejsce dokładnie czwarte.

Nie ma co ukrywać, że sezon dwa tysiące cztery nie był zbyt udany dla stajni Jaguar Racing. Otóż team ten był aktywny w formule jeden od sezonu dwa tysiące aż do sezonu dwa tysiące cztery. Zaliczyli zatem dokładnie pięć pełnych sezonów. Z całą pewnością zespół Jaguar Racing był zespołem, który miał naprawdę bardzo, ale to bardzo wysokie ambicje. Jednak życie zweryfikowało ich plany oraz marzenia. Sukcesów brakowało. Jaguar, pomimo, że robi na prawdę bardzo dobre samochody sportowe, nie zdziałał w Formule Jeden kompletnie nic. Właściwie, to w momencie, gdy Jaguar wchodził do Formuły Jeden, niemal wszystkim wydawało się, iż są oni w stanie zdziałać naprawdę wiele i, że po pewnym czasie mogą stać się równorzędnym przeciwnikiem dla tych najlepszych teamów. Jednak nie udało im się to. Przez te wszystkie pięć lat startów udało im się zaledwie dwa razy stanąć na podium. Było to miejsce trzecie. Nic więcej nie osiągnęli. Ciężko powiedzieć, co tak na dobrą sprawę spowodowało tak słaby starty zespołu Jaguar. W końcu na pewno budżet mieli całkiem pokaźny.

Otóż zespół Sauber Petronas zaliczy sezon dwa tysiące cztery do raczej przeciętnych. Otóż nie ma co ukrywać, że zespół ten również był teamem o bardzo, bardzo dużych ambicjach. Jednak nie byli oni w stanie owych ambicji spełnić. Zajmowali miejsca z reguły w drugiej połowie tabeli. Był to zespół, który brał udział w wyścigach formuły jeden od sezonu tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt trzy do dwa tysiące pięć. Nie udawało im się zajmować żadnych lepszych pozycji po za kilkoma przypadkowymi podiami, które tak naprawdę w sumie niewiele znaczą. Trzeba przyznać, że zespół Sauber Pteronas do najlepszych nie należał. Na pewno dużo lepszym tworem jest następca Sauber Petronas, czyli oczywiście BMW Sauber. Sauber Pteronas swoją przygodę z formułą jeden zakończył dokładnie w sezonie dwa tysiące pięć. Był to sezon dość nieudany dla tej stajni. Zajęli oni bowiem dopiero ósmą pozycję w generalnej klasyfikacji konstruktorów. To z całą pewnością nie mogło ich zadowolić i ostatecznie wycofali się z formuły jeden na rzecz wcześniej już wspomnianego BMW Sauber.

Tagi:auto,f1,toyota | Struktura strony