Samochody sportowe

Samochody i motoryzacja Samochód sportowy należy do grupy samochodów osobowych. Cechą charakterystyczną tego typu samochodów jest to, że pozwalają one na osiągnięcie wysokich prędkości przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Samochód sportowy charakteryzuje się tym, że posiada korzystny stosunek mocy silnika do własnej masy. Dodatkowo samochód sportowy powinien mieć zawieszenie, które umożliwi mu jak najszybsze pokonywanie zakrętów. Jednak to nie wszystko co charakteryzuje samochód sportowy. A mianowicie posiada on opony, które zapewniają jak najlepszą przyczepność do podłoża a także nadwozie o jak najniższym współczynniku oporu powietrza. Kolejną rzeczą, którą trzeba powiedzieć o samochodach sportowych, to to, że ulegają one klasyfikacji. A mianowicie można je podzielić ze względu na kilka parametrów. A zatem klasyfikacja bierze pod uwagę rodzaj nadwozia, wielkość a także rodzaj silnika. Samochody sportowe cieszą się największą popularnością wśród osób młodych, choć nie jest to regułą, że tylko młode osoby zaopatrują się w samochody tego typu.

Do grupy samochodów osobowych ale i jednocześnie lekkich ciężarowych zalicza się samochody dostawcze. A zatem można powiedzieć, że te samochody leżą na granicy dwóch kategorii. Samochód dostawczy przeznaczony jest do przewożenia niezbyt dużych ładunków. A zatem idealnie nadaje się do małych i średnich firm. Przyjęło się, że za samochód dostawczy uważa się samochód, który waży do trzech i pół ton. Wiąże się to z tym, że żeby móc kierować samochodem dostawczym wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii B. Do najpopularniejszych polskich samochodów dostawczych zaliczyć trzeba żuka, nysę, tarpana a także poloneza truck 1500/SLE. Obecnie zostały one całkowicie wyparte przez samochody dostawcze obcych marek. A mianowicie wśród obcych marek najpopularniejsze modele samochodów dostawczych to Ford transit, Fiat Ducato, Mercedes Sprinter czy Volkswagen Transporter. Cóż więcej można powiedzieć o samochodach dostawczych? Może to, że posiadając własną firmę, bardzo łatwo jest uzyskać taki samochód w formie leasingu.

Pojazdem należącym do grupy samochodów osobowych jest samochód terenowy. Taki samochód przygotowany jest do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych. Czasami zdarza się, że samochody terenowe uznawane są za samochody ciężarowe. Czym się charakteryzuje samochód terenowy? Otóż zazwyczaj zbudowany jest on w oparciu o ramę.

Tagi:sportowy,bezpieczeństwo,wyścigi | Struktura strony