Różne samochody

Samochody i motoryzacja Pewnym typem nadwozia jest nadwozie kombi. Spotykane jest ono w samochodach osobowych o wydłużonej tylniej części. Ta część samochodu spełnia przede wszystkim funkcję przechowywania bagażu. Nadwozie to należy do tak zwanych nadwozi dwubryłowych. W przeciwieństwie jednak do typu hatchback wysokość kabiny nie zmniejsza się aż do samego końca samochodu. Dodatkowo tylna szyba nie jest tak mocno odchylona od pionu. Co jeszcze można powiedzieć o samochodach typ kombi? Otóż bardzo często się zdarza, że mają one dodatkową możliwość zamontowania bagażników na rowery, narty i inne tego typu sprzęty. A zatem to pokazuje, że samochody tego typu idealnie sprawdzają się u tych, którzy często wyjeżdżają na aktywny wypoczynek. Samochody typu kombi najczęściej są pięciodrzwiowe, choć można znaleźć kilka odmian trzydzrwiowych. Przykładem auta trzydrzwiowego może być na przykład Trabant Universal. Dodatkowo ciekawostką może być fakt, że praktycznie wszystkie samochody terenowe są właśnie typu kombi. Rzadko się zdarza, by były innego typu.

Jednym z typów autobusów są autobusy, które nazywają się mikrobusy. Są to autobusy niewielkich rozmiarów. Wykorzystywane są najczęściej w mniejszych miastach niż większych. Dzieje się tak dlatego, że w mniejszych miastach, jak łatwo się domyślić, występuje o wiele mniejszy ruch i co się z tym wiążę takie mikrobusy idealnie się sprawdzają. Dodatkowo bardzo często mikrobusy wykorzystywane są w miejscowościach górskich, gdzie dzięki swoim rozmiarom idealnie sprawdzają się na taki krajobraz. Otóż trzeba sobie zdawać sprawę, że normalnym autobusem ciężko będzie wjechać pod wzniesienia. Średnio mikrobus posiada od ośmiu do dwudziestu miejsc pasażerskich. Jeżeli mikrobus posiada do dziewięciu miejsc siedzących to często nazywany jest busem. A teraz może o tym jakie prawo jazdy trzeba posiadać, by móc prowadzić mikrobus? Otóż jeżeli mikrobus posiada do dziewięciu miejsc pasażerskich to wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B. Natomiast jeśli posiada więcej miejsc, to wówczas trzeba posiadać prawo jazdy kategorii D1 a także trzeba ukończyć kurs na przewóz osób.

Dodatkowo posiada on napęd na cztery koła co jest niezwykle ważne i charakterystyczne dla tego rodzaju samochodów. Jak można się łatwo domyślić samochód terenowy będzie charakteryzował się zwiększoną zdolnością pokonywania wszelakich wzniesień, ale również zwiększonym prześwitem poprzecznym. Co jeszcze można powiedzieć o samochodzie terenowym?

Tagi:kombi,karetka,ambulans | Struktura strony