McLaren Mercedes

Samochody i motoryzacja Sezon dwa tysiące sześć był ostatnim tak dobrym sezonem dla zespołu Renault. Był ot bowiem również ostatni sezon Ferando Alonso przed przejściem do zespołu McLaren Mercedes. Jak się później okazało, Fernando Alonso po jednym sezonie nieobecności wrócił z powrotem do zespołu Renault. Jednak nie był to już z całą pewnością ten sam zespół, co przed odejściem Ferarndo Alonso. W tym sezonie (i również w zeszłym) Renault zaczęło się już po woli dźwigać z tego dołka, w którym się znajdowało. Oby wrócili do najwyższej dyspozycji jak najwcześniej. Zespół Renault został reaktywowany w sezonie dwa tysiące dwa. Dlaczego piszę, iż został on reaktywowany? Otóż dlatego, że team Renault startował już w wyścigach formuły jeden od sezonu tysiąc dziewięćset siedemdziesiąt siedem do sezonu tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego piątego. Jednak wówczas z powodu braku sukcesów zdecydowano się na wycofanie zespołu z walki w tejże serii. Jednak do pomysłu przywrócenia zespołu powrócono dopiero w roku dwa tysiące dwa.

W związku z tym, że FIA chce ograniczyć budżety stajniom formuły jeden, między innymi Ferrari zagroziło wycofaniem się z formuły jeden. Jednak ja osobiście sobie nie wyobrażam tego, że Ferrari mogłoby się wycofać. Robert Kubica w jednym z wywiadów stwierdził, że gdyby Ferrari się wycofało, to bardzo szybko zostałby owy zespół zapomniany. Jednak ja się z tym a absolutnie żadnym stopniu nie zgadzam. Ferrari jest symbolem Formuły Jeden. Oni jako jedyni startują w wyścigach formuły Jeden od samego początku jej istnienia. Nie wystartowali tylko i wyłącznie w pierwszym wyścigu Formuły Jeden w sezonie tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt. Później ich obecność była już niemalże obowiązkowa. Ferrari jest również zdecydowanie najbardziej utytułowanym zespołem w całej stawce formuły jeden. Wiąże się to ściśle oczywiście z tym, że jet to najstarszy zespół w Formule Jeden. Jednak Scuderia Ferrari ma dużo większe doświadczenie w wyścigach, ponieważ zespół ten powstał na długo przed f1, a dokładnie w roku tysiąc dziewięćset dwudziestym drugim.

Stajnia McLaren Mercedes jest stajnią o wręcz niezwykle ciekawej historii. Co to za historia? Otóż team ten powstał dokładnie w roku tysiąc dziewięćset sześćdziesiątym szóstym. Stworzył go Bruce McLaren. I to właśnie on był pierwszym i przez pierwsze sezony jedynym kierowcą tegoż teamu. McLaren po prostu nie wystawiał innych samochodów, a Bruce McLaren był sam dla siebie szefem. Jednak udało mu się nawet wygrać kilka wyścigów w tym pierwszym okresie istnienia zespołu. Bruce McLaren postanowił stworzyć swój własny zespół po tym, jak nastąpił konflikt w jego wcześniejszym zespole. Mc Laren Mercedes jest jednym ze zdecydowanie najbardziej utytułowanych zespołów w całej stawce Formuły Jeden. Co więcej, jest to również jeden z najstarszych zespołów w całej historii owej wspaniałej wyścigowej serii. McLaren Mercedes ma na sowim koncie aż osiem tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów oraz aż jedenaście tytułów mistrzowskich dla kierowców. Zatem widać, jak silnym zespołem jest ta stajnia.

Tagi:f1,mercedes,mclaren | Struktura strony