warszawa aso honda

Samochody i motoryzacja Sezon dwa tysiące sześć był jednym z lepszych w historii zespołu Honda F1 Racing. Jest to drugi zespół w stawce, zaraz po Renault, który został reaktywowany. Otóż pierwszy okres aktywności Hondy w Formule Jeden to sezony od tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt cztery aż do tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt osiem. W sezonie dwa tysiące sześć zdecydowano się na reaktywację owej ekipy. Jednak już po zakończeniu sezonu dwa tysiąc osiem zespół Hondy zmuszony był się ponownie wycofać ze startów w wyścigach formuły jeden. W sezonie tysiąc dziewięćset sześćdziesiąt osiem doszło do tragicznego wypadku. Otóż zespół Hondy konstruował zupełnie nowy bolid, który zawierał wiele innowacyjnych rozwiązań. Pierwsze testy przeprowadzono latem. Owy samochód testował francuz Jo Schlessera. Stwierdził on, iż samochód ten nie jest jeszcze gotowy do tego, aby móc nim jeździć w wyścigach. Jednak szefostwo nalegało na szybki debiut. Podczas debiutu nowego samochodu Hondy w wyścigu o Grand Prix Francji nowy samochód Jo Schlessera już na trzecim okrążeniu stanął w płomieniach. Francuz zmarł.

Jak za pewne wszyscy wiemy, sezon dwa tysiące sześć był pierwszym sezonem dla stajnie BMW Sauber. Oczywiście nie powstała ona od samego początku. Została stworzona bowiem na fundamentach zespołu Sauber Petronas. Już pierwszy sezon w wykonaniu BMW Sauber był całkiem niezły. Zajęli oni piąte miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem trzydziestu sześciu punktów i dwóch trzecich miejsc. W tym raz na podium stanął nasz kierowca- Robert Kubica. Początkowo Kubica miał być tylko kierowcą testowym w zespole BMW Sauber. Jako kierowcy podstawowi jeździli Niemiec Nick Heidfeld oraz były mistrz świata formuły Jeden Kanadyjczyk Jacques Villeneuve. Jednak Jacques Villeneuve spisywał się słabo. Ostatecznie z powodu rzekomej kontuzji Kanadyjczyk musiał ustąpić miejsca młodemu polakowi- Robertowi Kubicy. I w tym właśnie składnie BMW Sauber dotrwało do obecnego sezonu. Nie wiemy jeszcze kto będzie siedział za kierownicą bolidów BMW Sauber w sezonie dwa tysiące dziesięć, lecz nie wykluczone, że będzie to znów ten sam skład.

Toyota F1 jest zespołem, który ma zmienne szczęście jeżeli chodzi o starty w Formule Jeden. Raz powodzi im się dobrze, a z kolei innym razem powodzi im się już znacznie gorzej. Toyota F1 została założona w roku dwa tysiące drugim. Swoją siedzibę mają w mieście Kolonia w Niemczech. Sezon dwa tysiące sześć był akurat sezonem, który do najszczęśliwszych nie należał. Otóż w generalnej klasyfikacji konstruktorów zajęli oni dokładnie miejsce szóste. Udało im się zdobyć dokładnie trzydzieści pięć punktów i jedno trzecie miejsce. Nie jest to zatem wynik, który mógłby satysfakcjonować zespół, w który ładowane są naprawdę bardzo duże pieniądze. I tu pojawia się kolejny kłopot. Otóż W stajnię Toyota F1 ładowne są naprawdę duże fundusze, a jakichś wymiernych wyników przez cały czas nie widać. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że Toyota F1 jest zarządzana w czysto korporacyjny sposób, który w świecie formuły jeden po prostu się nie sprawdza. Jednak w sezonie dwa tysiące dziewięć już widać znaczną poprawę na lepsze. Wyniki w końcu są.

Tagi:kierowca,sauber,f1 | Struktura strony