Ceny aut

Samochody i motoryzacja Obecnie rynek samochodowy jest niezwykle rozbudowany i złożony a co się z tym wiążę istnieje naprawdę bardzo duży wybór samochodów i to zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Dzieje się tak między innymi przez to, że bardzo się rozwinął rynek samochodów sprowadzanych z różnych krajów europejskich a przede wszystkim z Niemiec i Anglii. Korzystają na tym przede wszystkim potencjalni klienci, którzy to dzięki temu mogą kupić po bardzo okazyjnej cenie samochód na rynku wtórnym. A ci co chcą kupić nowy samochód także mają dosyć komfortową sytuację. A mianowicie dzięki temu, że konkurencja na rynku jest dość spora, muszą oni proponować swoim potencjalnym klientom bardzo dobre warunki kredytowania samochodów nowych. A zatem bardzo często w pakiecie z samochodem klient otrzymuje na przykład roczne ubezpieczenie OC lub bezpłatny serwis gratis. Czasami także zdarza się, że salony firmowe oferują dłuższą gwarancję na kupowany samochód, co wydaje mi się jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego użytkownika samochodu.

Bardzo ciekawą klasyfikacją podziału samochodów, jest ich podział ze względu na cenę. A zatem można wyróżniać samochody tanie, samochody popularne, samochody prawie luksusowe, samochody luksusowe a także samochody sportowe. Jeżeli chodzi o samochody tanie to wśród nich można wyróżnić takie marki jak Dacia, FSO, Daewoo czy Łada. Oczywiście wśród tych marek występuje bardzo dużo różnych modeli. Jedne z nich są bardziej komfortowe a co się z tym wiąże większe a drugie modele są mniejsze. Jeżeli natomiast chodzi o samochody popularne to wśród nich można wyróżnić takie marki jak Chevrolet, Fiat, Skoda, Ford, Honda, Opel, Renault, Seat czy Hyundai. Kolejną grupę stanowią samochody prawie luksusowe. Do tej grupy zalicza się takie marki jak Volvo, Lexus, Lancia, Mercury czy Saab. A jeśli chodzi o samochody luksusowe to są to przede wszystkim takie marki jak Audi A8, BMW czy Mercedes klasy S. Są to samochody, które chciałby posiadać każdy. Natomiast jeśli chodzi o samochody sportowe to do nich zaliczają się takie marki jak Maserati, Porshe czy Lotus.

Samochodem specjalnym jest między innymi autobus. Jest to taki samochód, który to od nowości jest wyposażony w przynajmniej dziewięć miejsc pasażerskich. A zatem jak można się domyślić, autobus służy użytkowi publicznemu. A zatem ma za zadanie przewozić pasażerów i ich bagaże z jednego miejsca na drugie. Autobusy to jest bardzo rozbudowana grupa i co się z tym wiążę występuje bardzo wiele odmian tego samochodu. Do najpopularniejszych zaliczyć można przede wszystkim autobusy komunikacji miejskiej, autobusy turystyczne, autobusy szkolne czy autobusy specjalne jak na przykład policyjne. Autobusy można także podzielić ze względu na to jaką posiadają konstrukcję nadwozia. A zatem można wyróżnić wówczas autobusy klasyczne, autobusy przegubowe zwane także członowi oraz autobusy piętrowe. Dodatkowo autobusy można także podzielić ze względu na to jaką wysokość podłogi posiadają. Najpopularniejsze bez wątpienia są obecnie autobusy niskopodłogowe. Taki autobus charakteryzuje się tym, że nie posiadają schodków i podloga występuje na spodzie nadwozia.

Tagi:cena,samochód,marka | Struktura strony