Bristol 410

Samochody i motoryzacja Każdy, kto pomyśli w dzisiejszych czasach o tym, czym jest quad będzie miał na myśli głównie to, iż jest nim motor. Ale nie jest tak do końca, ponieważ ruad jest to czterokołowiec albo po prostu motocykl na czterech kółkach.

Głównie użytkuje się go do celów rekreacyjno-sportowych, aczkolwiek młodzież stwierdziła, iż nie tylko do tego może być on wykorzystywany. quad może być inaczej nazywany także ATV to oznacza w dosłownym znaczeniu właśnie czterokołowiec. Te pojazdy są pozbawione kabiny i powinno się nimi poruszać na drogach utwardzonych, ponieważ istnieje możliwość zakopania się na śliskich nawierzchniach i potem problemy są z jego wydostaniem. Można wyróżnić tutaj nie tylko czterokołówki, ale także trzy, sześciu i ośmiokołówki. Na quadzie powinno się siedzieć zawsze okrakiem. Inaczej będzie bardzo duże niebezpieczeństwo, iż się wypadnie w trakcie jazdy z pojazdu i dozna uszkodzeń ciała. Najlepiej będzie również, jeżeli na takim pojeździe będzie się poruszała tylko jedna osoba.

Opony w pojeździe winny nie być nabite do maksimum, tak iż będą twarde niczym kamień. Wszystko powinno być zrobione tak, aby umożliwiało bezpieczne i bezproblemowe poruszanie się w terenie. Pojazd steruje się za pomocą kierownicy, które przypomina kierownicę roweru. Najbardziej tutaj oczywiście się rozchodzi o drążki kierownicze. quady swoje zastosowanie znajdują również bardzo często w rolnictwie, zapędzaniu zwierzyny oraz na szlakach górskich. Jeżeli coś pominąłem to przepraszam. Quad jest bardzo ciekawym rodzajem motocyklowatych.

Tagi:klasyk,kolekcjonerski,bristol | Struktura strony